Rowerowa

Rowerowa 19 lipca 2014 wyświetleń: 2863

Dzień 6 - Węgorzewo

 

Jak dobrze wstać skoro świt i w takim towarzystwie rozpocząć dzień mszą świętą. Dziś droga wiedzie nas do Węgorzewa do Dobrego Pasterza – sanktuarium ojców salwatorianów. Śniadanko, Edek w żywiole podziękowań i… jazda. Skład się powiększył ciekawie więc zapowiadają się pierwsze kilometry. Tempo, średnia, odstęp na kole czy nie, zobaczymy!

Litwa to piękne państwo, ale Polska w swoich widokach nie pozostaje w tyle. Droga kręta, to z góry to pod, ale oddaje urokiem i wrażeniami. Ciekawe jak to było w średniowieczu gdy piechotą szli tędy pielgrzymi. Rzym, Jeruzalem czy Santiago, a może św. Idzi?

Nic więc dziwnego, że nie wiadomo kiedy, a dzień ma się ku końcowi. Za to jaki koniec! Salwatorianie zawsze  w swojej charyzmie mieli pracę  z młodymi. Piękny dom rekolekcyjny i jeszcze lepsze miejsce rekreacji. Edek w żywiole i grill gotowy. Konferencja i apel w takich okolicznościach… bezcenne! A wszystko to z delikatną nutą gwary śląskiej, czego my gorole z lekka zazdrościmy. Dobranoc!

Dziś Rudy 102… km.

utworzono : 2014-07-19
Wszystkich rekordów:

projektowanie stron www szczecin, design, strony dla parafii

Fundacja SZCZECIŃSKA

ul. Królowej Korony Polskiej 28E
70-485 Szczecin skr. 167, tel. +48 91 885 1 845, fax +48 91 885 1 850
serwis - wersja angielska Mariusz Dubojski
serwis - wersja niemiecka Ewa Pobłocka Project co-financed from European Development Funds within South Baltic Cross-border Co-operation Programme 2007-2013; Projekt „RECREate – Rewitalizacja Europejskiego Szlaku Kulturowego na Obszarze Południowego Bałtyku – Pomorska Droga Św. Jakuba”; Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego – Programu Współpracy Transgranicznej Południowy Bałtyk 2007-2013; Oś priorytetowa: Atrakcyjność i wspólna tożsamość; Cel: Zrównoważone wykorzystywanie zasobow naturalnych oraz dziedzictwa kulturowego dla rozwoju regionalnego.
2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone